Towny: Sezon 2 vakti!
iRahmiCan 27 Nisan 2023 19:31

Tekrardan selamlar efendim, ben admininiz Kashiiii!

Evet uzun zamandır bu cümleyi duymadığınızı biliyorum. Uzun bir süredir sunucumuz yeni sezon hazırlıklarından ötürü güncelleme alamıyordu. Bizler her zaman; yenilikçi, güncel, oyuncu istek ve önerilerine göre şekillenen bir sunucu olmak adına Blokolik Ekibi olarak tam 9 ayı aşkın bir süredir çalışmaktayız. Towny'deki kaynakların tükenmesi, köylülerin ucuza ürün satması, piyasanın çökmesi ve bunun gibi sebeplerden ötürü sunucumuzu zorunlu olarak yeni sezona geçirme kararı aldık.


Yeni sezonda sizleri; önemli performans iyileştirmeleri, yenilenmiş menü ve sistemler, altın kazanabileceğiniz görevler, yenilenmiş haritalar, köylü reworkleri, madenlerden elde edebileceğiniz Ametist ile elde edebileceğiniz Alet - Zırhlar ve daha fazlası bekliyor.


 • YENİLENMİŞ TASARIMLAR!

Sistem ve oyun mekaniğinden yanı sıra sizlerin tasarım olarak da önem verdiğinizi düşündüğümüz için bir çok menümüzü yeniledik; özel tasarımlarla harmanlayıp sizlere sunduk! 


 • MOB - SPAWNER REWORK

Birçok oyuncunun şikayette bulunduğu bir konuda yaratıkların ve eşyaların silinmesi hakkındaydı. Yeni sezonda spawner ve yaratıkların stacklenmesini kaldırıyor, hayvancılığı ön plana çıkarıyoruz. Ayrıca artık dünya haritasından Spawner elde edilmiyor.


 • YENİLEN PROFİL SİSTEMİ / MADALYALAR

Sezon 1'deki profil sisteminin yetersiz kaldığını düşündüğümüz için ve yeni getirmiş olduğumuz madalya sistemini entegre etmek için tamamen yenilenmiş menü tasarımı ve profil sistemini sizlere sunuyoruz. Yeni profil sistemi sayesinde; kişisel bilgiler, istatistikler, discord hesabı, zırh ve ekipanlar, aktiflik süresi, aktiflik durumu (Çevrimiçi / Çevrimdışı) ve madalyalar görüntülenebilir olacaktır.


 • YENİ! AKTİFLİK SEVİYESİ ÖDÜLLERİ!

Sunucumuzda ki altın kazanmanın sadece madenden olduğunda oldukça zor ve sıkıcı olduğunun farkındaydık ve bunun için sizlere yeni para kazanma kaynakları getirdik. Bunlardan bir tanesi ise; Aktiflik Seviyesi! Aktiflik seviyesi sistemi sayesinde aktiflik sürenizi görüntüleyebilir, gerekli aşamalara ulaşarak altın ve gem kazanabilirsiniz.


 • SOHBET DÜZENLEMELERİ (/tc - /nc)

Ve evet,,, işte başımızın etini yediğiniz yenilenmiş Towny ve Nation Sohbet formatları! Sizlerin de bildiği gibi bizlere gelen ve en çok istek alan önerilenden bir tanesi de hangi kanalda olduğunuzu anlayamamanız sebebinden ötürü /tc ve /nc'in görünümlerinin değişmesi üzerineydi. Bizler de yeni sohbet formatı yaptık, artık sohbette hangi kanalda olduğunuzu, kanaldaki oyuncuların kasaba ve ulus rütbelerini görebiliyorsunuz.


 • YENİ KASABA RÜTBELERİ

Kasaba rütbeleri ve yetkileri hakkında da bir çok şikayet aldığımızın farkındaydık ve yeni sezonda bunların tamamına çözüm getirdik. Artık yenilenmiş kasaba ve ulus rütbelerini, yetkilerini wikimiz üzerinden ve /thelp menüsünden görüntüleyebilirsiniz.


 • TOWNY WİKİ MENÜSÜ (/thelp)

Towny oyun modunu ilk defa oynayan oyuncuların çok fazla kafa karışıklığı yaşadığını fark ettik ve bunun için towny ile alakalı tüm bilgilerin bulunduğu geniş yelpazeli bir yardım menüsü ekledik. 


 • YENİ! AMETİST EŞYALAR!

Minecraft'ın doğasında olan ametistlerin hiç bir işe yaramadığının bir çok oyuncu farkındadır. Bizler de bunun önüne geçmek adına her oyuncunun elde edebildiği, özel güçlere sahip olan ve netherite eşyalardan geliştirilerek üretilen ametist eşyaları getirdik! Amman dikkat, ametistler artık çok değerli bizden söylemesi!


 • TABLİST VE SCOREBOARD DÜZENLEMESİ

Oyuncuların sunucu, kasaba ve kişisel durumunu görüntülemesi için tablist ve scoreboard önemli bir rol oynuyor. Bunun adına tablist ve scorebaord düzenimizi yeniledik, daha kullanışlı ve şık bir görünüm kazandırdık.


 • YENİ! TÜCCAR SİSTEMİ

Sunucudaki tek altın kazanma kaynağının altın olması ve spawner, yaratık, tarım eşyalarının çöpe gitmemesi adına özel olarak bir sistem geliştirdik ve Tüccarı sizlere sunduk. Tüccar sistemi sayesinde günün rastgele saatlerinde tüccar rastgele ürünlerin stoklarını açar, stokları veya süresi dolana kadar oyunculardan ürün toplar. Her rütbenin satabileceği stok miktarı vardır ve stok miktarından fazla satış yapılamaz. Hızlı ol, çünkü tüccarın stokları her an dolabilir!


 • YENİLENEN GÖREV SİSTEMİ

Yenilenen görev sistemi sayesinde görevleri 2 kategoriye(Minepass, Blokpass) ayırdık ve sizlere efsane ödüller hazırladık. Görevleri yaparak ödülleri toplayabilir, daha iyi ödüller için Gem marketinden BlokPass satın alarak daha iyi ödüllere sahip olabilirsin.


 • YENİ DÜELLO KİTLERİ

Birçok oyuncu duello kitlerinin yenilenmesi hakkında öneride bulunuyordu fakat sunucunun pvp sunucusuna dönmemesi için yeni kitleri getirmeme konusunda iddialıydık fakat vizyonumuz gereği oyuncular ister, Blokolik yapar! 10+ kit sayesinde pvp zevkinize zevk katabilirsiniz.


 • YENİ KOZMETİKLER & ZIRH VE ALETLER

Aynı kozmetik ve zırhları giymek, aynı aletleri kullanmak oldukça sıkıcı olsa gerek bunun önüne geçmek adına sizlere renk varyasyonlarına sahip bir çok yeni zırh ve alet seti getirdik. İçiniz rahat olsun! Çok sevilen Arcade seti halan satışa sunuluyor. • VE SAYAMADIĞIMIZ DAHA BİR ÇOK YENİLİK!

Blokolik ekibi olarak; günden güne sunucumuzu geliştirmeye, istek ve önerileri değerlendirmeye devam ediyoruz. Yeni güncellemeler ile birlikte eklenmesini düşündüğünüz sistemleri bizlere öneri forumundan bildirebilirsiniz. Zindan ve yeni event sistemleri en kısa sürede eklenecektir!

Yeni sezon açılış tarihi 29 Nisan Cumartesi olarak belirlenmiştir, saat hakkında bilgi discord sunucumuz üzerinden verilecektir.

Herkese iyi oyunlar dilerim, saygılarımla...
We Love Blokolik! <3

 Blokolik Topluluk Yöneticisi - Kashiwazaki

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekiyor.
Yorumlar
-/-
1 ay önce

Beklediğimize değecek

1 ay önce

????

1 ay önce

Beklenen haber geldi.

1 ay önce

İlk yorum benden gelsin o zaman.